Tepe Betopan


Tepe Betopan dış cephe levhaları; ortası ahşap, çimento ve sağlığa zararsız kimyasal katkı maddelerinden mamul, dış katmanları yonga içermeyen, yalnız inorganik malzemelerden oluşan levhalardır. Ahşaptan aldığı hafiflik, elastikiyet, işlenebilirlik özelliklerini çimentodan aldığı suya, rutubete, yanmaya, çürümeye direnç özellikleriyle bütünleştirerek elde ettiği üstün yapısal nitelikleri ile çağdaş ve geniş kullanım alanlı, depreme ve yangına dayanıklı bir inşaat malzemesidir. Yüzeyindeki hareket engelleyici ve daha dayanıklı tabakası ile dış etkenlere dayanıklılığı ve boya tutuculuðu artırılmıştır. Her tip yapının dış cephe kaplamalarında ve iç mekanlarda dekoratif amaçlı kullanılabilir.
 
KULLANIM AVANTAJLARI
* Binada, yalıtım ve havalandırma sistemi ile %45’e varan enerji tasarrufu saðlar.
* Bina cephelerini ısı deðişiklikleri, yaðmur, don, yangın, rüzgar gibi etkenlere karşı korumaya alır.
* Boyanabilir olması sebebi ile zamanla el deðiştirme veya mimari tercihlerden dolayı rengin deðiştirilmesine izin verir.
* Bina cephelerinde yapılacak tadilatlarda sökülme ve yeniden montaj kolaylığı sağlar.
* Yükün tüm binaya, üniversal fur dübellerle eşit yayılı olması ve titreşime uyumlu, esneyebilen galvaniz sac konstrüksiyon   sistemi kullanılarak binaya aplikasyonu sayesinde deprem gibi doğal afetlerde ve binada harekete neden olacak etkilerde  dayanımı çok yüksektir.
* Nefes alabilir ve havalandırmalı montaj sistemi sayesinde su ve bağıl nem ile ilgili tüm problemler çözülmüştür
 
GENEL ÖZELLİKLER        
Stabildir.  Boyanabilir ve boya tutuculuðu çok yüksektir. Mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar. Suda şişmez, küflenmez. Nemden etkilenmez. Plastik değildir. Böceklenme yapmaz. Yangına dayanıklıdır. Montajı hızlı ve kolaydır. Dış hava etkilerine ve çizilmelere karşı her iki yüzeyin dayanımı artırılmıştır. Darbe ve rüzgar mukavemeti yüksektir. Isı deðişikliklerinden etkilenmez.
Çevre dostudur. Formaldehit salınımı yoktur. Asbest içermez.
 
UYGULAMA ALANLARI
Bina cephelerinde,  Sınır ve istinat duvarlarının kaplanmasında,  Baca ve parapetlerin kaplanmasında,
Saçak altı ve saçak alnı kaplamalarında,  iç mekanlarda dekoratif amaçlı, Prefabrik bina cephelerinde.

 

Henüz Görsel Eklenmemiş